Гормональний баланс жіночого організму. Його стан та вплив на фертильність. Що варто знати?

Лікар Інна Анатоліївна Цап
акушер-гінеколог, Медичний центр ТОВ «Юзько»

Category:
Спосіб життя та народжуваність

Гормональний баланс жіночого організму-Yuzko-Medical-Center
З цього відео ви дізнаєтеся:
Під час вебінару доктор, Доктор лікар акушер-гінеколог Цап Інна Анатоліївна, розповіла про гормональний баланс і про те, як гормони можуть впливати на вашу фертильність.

Статеві гормони

До статевих залоз відносяться сім’яники у чоловіків та яєчники у жінок.

Вони є місцем утворення статевих клітин – сперматозоїдів  і яйцеклітин, а також мають внутрішньосекреторну функцію, виділяючи в кров статеві гормони.

Яєчники – парні жіночі статеві залози, розташовані в порожнині малого тазу. Виконують генеративну функцію, тобто є місцем, де розвиваються та дозрівають жіночі статеві клітини, а також є залозами внутрішньої секреції та виробляють статеві гормони (ендокринна функція).

Яєчники виробляють стероїдні гормони. Фолікулярний апарат яєчників виробляє в основному естрогени, але також слабкі андрогени та прогестини. Жовте тіло яєчників (тимчасова залоза внутрішньої секреції, що існує тільки в лютеїновій фазі циклу у жінки), навпаки, виробляє в основному прогестини, і меншою мірою – естрогени та слабкі андрогени.

Яєчники жінки працюють циклічно. Один із фолікулів у процесі дозрівання стає домінантним і гальмує дозрівання інших.  У домінантному фолікулі дозріває яйцеклітина. Коли фолікул повністю дозріє, він лопається, і ооцит II порядку (яйцеклітина) виходить із нього в черевну порожнину.

Цей процес називається овуляцією. Потім він захоплюється фімбріями і струмом рідини, створюваним перистальтикою маткової труби, потрапляє в маткову трубу, якою він мігрує в матку.

Фоллікул, що лопнув, піддається трансформації в жовте тіло, яке починає секретувати прогестини.

Потім жовте тіло піддається розсмоктування, зворотного розвитку, внаслідок чого секреція прогестин різко падає і настає менструація. Після менструації знову починається дозрівання фолікулів, один із них стає домінантним – починається новий менструальний цикл.

Регуляція репродуктивної функції у жінок

Гормональна регуляція у жіночому організмі складніше, ніж у чоловічому. В організмі жінки, на відміну від чоловічого, щомісяця відбуваються циклічні зміни, які об’єднуються в одне поняття – менструальний цикл, зміни зачіпають всі так звані «органи-мішені».

Коли здавати гормони?

Найкраще здавати на 2-3 день менструального циклу. Є такі гормони, як пролактин і АМГ, які не залежать від менструального циклу, тому можете здавати у будь-яку фазу.
Інструменти емоційної підтримки пацієнтів із безпліддям. Про що думають пацієнти, а про що думає персонал клініки?
Стратегія виходу з «кута невдачі» при лікуванні безпліддя. Зусилля пацієнтів та клініцистів повинні бути об’єднані!
Онлайн спілкування з пацієнтами в клініках репродукції людини. Переваги, недоліки, проблемні питання. Як забезпечити його успіх?
Юридичні аспекти роботи клінік репродукції людини. Що важливо знати для пацієнтів? Що бажано знати?
Що пацієнти в програмах лікування безпліддя та після пологів повинні знати про вакцинацію
Що таке ендометріоз у жінок? Його негативна роль в безплідді.Головна мета – вагітність!
Автори
Лікар Інна Анатоліївна Цап

Лікар Інна Анатоліївна Цап

Лікар Інна Анатоліївна Цап 2010-2016 рр. — навчалась у Вищому державному навчальному закладі України «Буковинський державний медичний університет». Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа», здобула кваліфікацію «лікар». 2016-2019 рр. — проходила навчання в інтернатурі за спеціальністю «Акушерство та гінекологія» на базі Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет». Присвоєно кваліфікацію лікар – спеціаліст за спеціальністю «акушерство та гінекологія». 2019 р. — наукова робота на тему: «Підвищення ефективності лікування фонових та передракових процесів шийки матки у жінок з супутніми запальними процесами додатків матки». 2020 р. - ELM Секція AndroGyn «Естетична і функціональна гінекологія та андрологія». 2019-2021 р.- приватна практика у сфері естетичної гінекології. 2020-2021 р. — проходила стажування на базі медичного центру. 2021 р. — спеціалізація «Ультразвукова діагностика» на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Опис діяльності : консультативний прийом, акушерство і гінекологія, репродуктивна медицина, лікування запальних захворювань малого тазу, кольпоскопія, УЗД органів малого тазу.
Модератор заходу
Наталія Володимирівна Бабій

Наталія Володимирівна Бабій

Наталія Володимирівна Бабій - акушер-гінеколог. У 2018 р. закінчила Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет» за спеціальністю «лікувальна справа».
З 2018 по 2021рр. проходила інтернатуру у Буковинському державному медичному університеті на базі КНП «Чернівецький обласний перинатальний центр». 
У 2021 році вступила до аспірантури Буковинського державного медичного університету і виконує дисертацію на тему:
«Патогенетичні особливості контролю за перебігом прееклампсії у вагітних залежно від вмісту NT-proBNP та можливості профілактики». Член асоціації акушерів-гінекологів України.
Зробіть пожертву Європейському товариству народжуваності сьогодні!
Ваш подарунок гарантує, що Європейське товариство фертильності надасть підтримку та освіту для пацієнтів, які борються з безпліддям.
Одноразова пожертва:
Щомісячна пожертва: