Що пацієнтам необхідно знати розпочинаючи шлях до бажаної вагітності?

Професор Олександр Михайлович Юзько
президент Української асоціації репродуктивної медицини, Медичний центр ТОВ «Юзько»

Category:
Оцінка фертильності, Показники успіху, Спосіб життя та народжуваність

webinar-MIA-Ukrainex01-FB
З цього відео ви дізнаєтеся:
Під час цього вебінару професор Олександр Михайлович Юзько розповів про важливість подружній парі, які не можуть самостійно завагітніти, своєчасно звернутись до клініки репродукції, прийти парою, спільно обстежитись, разом з лікарем обрати вірний шлях подолання безпліддя, та, за необхідності, зберегти свій біологічний матеріал, тобто сперматозоїди та яйцеклітини, на майбутнє. Обмежується генетичним матеріалом ? Де переживання за створення сім’ї? Чому провина за безпліддя тільки на жінці? На мою думку:
Лікувати «соціальний пресинг» можна тільки разом! Роль чоловіка, як надійного партнера повинна посилитись!

Мої поради, як фахівця, з 40-річним стажем роботи в галузі репродуктивної медицини:

«Встигнути» завагітніти та народити дитину змолоду. Відкласти все: кар’єру, справи та все інше! Залишатись жінкою та матір’ю! Перекласти на чоловіків притаманні їм чоловічі справи. Пам’ятати! Стрес хронічний – утруднення з настанням вагітності. Захисна реакція природи! « Не вагітніти!» Програма «Я повинна завагітніти» базується на надійності сім’ї, чоловіка, родини та персоналу клініки. Тобто, ситуація «комфорту та безпеки»! Світ довкола жінки повинен бути запрограмований на вагітність. В страждаючий соціум « не народжують»!

«Золотий» вік репродукції людини=18-38 років. Тобто старший вік не на боці жінки, яка хоче вагітніти. Якщо потрібно щось змінити для настання бажаної вагітності – міняйте життєвий сценарій! Не потрібно боятись! Повноцінна сім’я з дітьми набагато важливіша всього іншого! Складно, але можливо!

Ви говорите про репродуктивний віковий ліміт жінки. А як щодо чоловіка?

Репродуктивний вік чоловіка не обмежується. У жінки «золотий період» вважаємо 18-38 років, а от у чоловіків немає його. Зокрема, у нашому наказі 787, який регламентує роботу з чоловіками, написано повнолітній здоровий чоловік, тобто обмежень у репродуктивному віці чоловіка немає.

Роль жінки у боротьбі з безпліддям, звичайно, ключова або основна. А як змінити свідомість чоловіків? Як зробити, щоб вони були лідером в даному питанні?

Прийдіть зі своєю дружиною на перший-третій візит у клініку репродукції. Не відправляйте дружину одну. Візьміть ініціативу на себе. Коли Ви будете поруч, вона буде відчувати себе безпечніше.

Історично наше суспільство патріархальне, особливо західний регіон України. Чому воно міняється сьогодні? Як зберегти наші традиційні сімейні цінності?

Україна патріархальна вся, особливо західні регіони України відрізнялись більшою народжуваністю. Важливо зберегти традиційні сімейні цінності.

Ви кажете про збереження матеріалу чоловіків, а наприклад однієї порції на скільки вистачить якщо чоловік військовий і не зможе бути присутнім?

Зараз військовий час і усі клініки репродукції України забирають і заморожують біологічний матеріал чоловіка. Що з ним дальше робити, стане питання потім. Зараз головне зберегти репродуктивний потенціал нації. Одна порція? Все буде залежати від того, що дальше з цим біологічним матеріалом плануєте робити. Якщо це інсемінація, то одна порція вистачить. Якщо буде застосовано технологію ІКСІ, то потрібно порахувати. Все це буде залежати від того, як ця порція буде заморожена, потрібно попередньо це обговорювати.

Міняється світ, міняється роль жінки у ньому. На Вашу думку, що важливіше: кар’єра та достаток чи діти та сім’я? Де істина?

Світ змінюється, і роль жінки змінюється. Хотілось, щоб кар’єра і сім’я були як одночасний процес. Відкладене батьківство віддаляє від бажаної вагітності.

Заплановано багато вебінарів. Теми цікаві, актуальні. Наскільки готова наша репродуктивна спільнота пацієнтів їх сприйняти?

Думаю, що готова. Здебільшого ми націлені на професійні спільноти, ми розглядаємо здебільшого професійні питання. А от Європейське товариство народжуваності запропонувало нам повернутись до пацієнтів і послухати їх бажання і потім вибрати для кожної клініки, регіону і, можливо, країни свій шлях. Тому що кожна країна має свої особливості роботи.
Інструменти емоційної підтримки пацієнтів із безпліддям. Про що думають пацієнти, а про що думає персонал клініки?
Стратегія виходу з «кута невдачі» при лікуванні безпліддя. Зусилля пацієнтів та клініцистів повинні бути об’єднані!
Онлайн спілкування з пацієнтами в клініках репродукції людини. Переваги, недоліки, проблемні питання. Як забезпечити його успіх?
Юридичні аспекти роботи клінік репродукції людини. Що важливо знати для пацієнтів? Що бажано знати?
Що пацієнти в програмах лікування безпліддя та після пологів повинні знати про вакцинацію
Що таке ендометріоз у жінок? Його негативна роль в безплідді.Головна мета – вагітність!
Автори
Професор Олександр Михайлович Юзько

Професор Олександр Михайлович Юзько

професор Юзько Олександр Михайлович завідувач кафедри акушерства та гінекології ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет", Науковий директор Медичного центру Юзько. В 1977.,закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова за спеціальністю «лікувальна справа». З 1977 по 1978 рр. проходив інтернатуру у Вінницькій центральній районній клінічній лікарні. З 1978 по 1981 рр. працював на посаді лікаря акушера-гінеколога Вінницького клінічного роддому №2. З 1981 р. зарахований на посаду асистент кафедри акушерства і гінекології факультету удосконалення лікарів Вінницького медичного інституту ім. М.І.Пирогова (Хмельницький філіал), з 1989 р. – доцент. З 1995 р. завідувач кафедри акушерства і гінекології Чернівецького медичного інституту, з 2006 по 2011 рр. завідувач кафедрою акушерства і гінекології №1 Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, а з 2008 р. директор Українського державного інституту репродуктології. З 2011 р. завідувач кафедри акушерства і гінекології з курсом дитячої та підліткової гінекології Буковинського державного медичного університету, а з вересня 2011 р. завідувач кафедри акушерства і гінекології ФПО. З 1984 р. – кандидат медичних наук, з 1990 р. – доцент, має вищу кваліфікаційну категорію з акушерства і гінекології та з організації охорони здоров’я. З 1994 р. – доктор медичних наук, з 1996 р. – професор. Академік Нью-Йоркської (1997) та Української академії наук (1999). Член Європейського товариства репродукції людини і ембріології (ESHRE) (2003). Президент Української асоціації репродуктивної медицини, проректор Буковинського державного медичного університету. Лауреат Державної премії в галузі науки і техніки (2011). Відзначений Почесними грамотами (2005, 2007) МОЗ України та Подякою Міністра охорони здоров’я України (2005), грамотою Чернівецького міського голови (2004), почесною грамотою Російської асоціації репродукції людини (2011), дипломом Казахської асоціації репродуктивної медицини (2011), почесною грамотою Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА (2014). Розпорядженням Голови Верховної Ради України №321 від 08 квітня 2011 р. за вагомий особистий внесок у розвиток медичної освіти і науки, підготовку висококваліфікованих медичних кадрів, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджений Почесною грамотою та медаллю Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом». Автор більше 400 друкованих праць. Під керівництвом проф. Юзька О.М. захищено 30 кандидатських дисертацій та 2 докторські дисертації.
Модератор заходу
Вікторія Олександрівна Юзько

Вікторія Олександрівна Юзько

Юзько Вікторія Олександрівна - Лікар акушер-гінеколог. Вікторія – ведуча сайту MyFertilityAnswers.eu та керівник відділу розвитку України в Європейському товаристві фертильності. У 2008 році поступила в Буковинський державний медичний університет, який закінчила з відзнакою у 2014 році за спеціальністю «Лікувальна справа». За час навчання в медичномуу університеті проходила стажування в університетській клініці м. Монпельє (Франція). З 2014 по 2017 роки пройшла інтернатуру за спеціальність «акушерство та гінекологія». З 2012 року є членом Української асоціації репродуктивної медицини. З 2017 р. працює лікарем акушер-гінекологом в КЗОЗ "Медичний центр лікування безпліддя" м. Чернівці. З 2018 р. - аспірант кафедри акушерства та гінекології БДМУ. З 2018 року є членом ESHRE. В 2022 році організувала медичний центр ТОВ «Юзько» та очолює як директор. Освоїла додаткову техніку лапароскопії, гістероскопії, гістерорезектоскопії, УЗ-діагностики, кольпоскопії. Основний напрямок роботи- репродукція людини. Активно розвиває питання допоміжних репродуктивних технологій при лікуванні безпліддя. Впроваджує новітні досягнення науки та практики в дану галузь медицини, штучний інтелект та багато іншого. У роботі з пацієнтами активно використовує сучасні можливості соціальних мереж.
Зробіть пожертву Європейському товариству народжуваності сьогодні!
Ваш подарунок гарантує, що Європейське товариство фертильності надасть підтримку та освіту для пацієнтів, які борються з безпліддям.
Одноразова пожертва:
Щомісячна пожертва: