Яку роль клініка репродукції відіграє у вірності вибраного шляху подолання безпліддя?Що варто знати?

Ірина Анатоліївна Феськова
медичний директор, ТОВ “САНА-Мед

Category:
Оцінка фертильності, Показники успіху, Процес ЕКЗ

ТОВ САНА — Мед-mIA-Ukraine
З цього відео ви дізнаєтеся:

Умови настання природної вагітності:

 • Продукція нормальної сперми
 • Нормальні яйцеклітини
 • Прохідні (функціональні) маткові труби
 • Здатність сперматозоїда запліднити яйцеклітину
 • Імплантаційний ендометрій

Вибір тактики лікування безпліддя:

У лікуванні безпліддя дуже важливу роль відіграє вибір раціональної тактики лікування подружніх пар із безпліддям, яка залежить від багатьох складових:
 1. досвіду лікаря та можливостей клініки
 2. віку пацієнтів, овуляторного резерву яєчників, даних спермограми, прохідності труб та їх функціональності, паритету, тривалості безпліддя, оперативних втручань, попередніх методів лікування, молекулярно-генетичних досліджень, психологічного стану пари

Що дозволяє діагностувати ПГД?

 • Діагностика хромосомних порушень в ембріоні (кількісні та структурні): синдром Дауна, синдром Патау, синдром Едвардса, синдром Клайнфельтера, синдром Шерешевського-Тернера, транслокації окремих ділянок хромосом тощо.
 • Діагностика генних захворювань: муковісцидоз, фенілкетонурія, СМА, гемофілія тощо.

Кому рекомендовано проведение ПГД?

 • жінки старше 35 років та/або партнер старше 40 років;
 • подружні пари після неодноразових невдалих спроб ЕКО;
 • жінки зі звичним невиношуванням в анамнезі (особливо у випадках переривання вагітності на ранніх термінах);
 • при важких формах чоловічої безплідності;
 • підтверджені цитогенетично порушення каріотипу в одного з подружжя/подружжя;
 • народження хворої дитини у пари;
 • носійство моногенного захворювання у подружжя.
 
Феськова Ірина Анатоліївна К.мед.н., медичний директор Центру репродукції людини ТОВ “САНА — Мед”, розповіла про роль клініки репродукції у подоланні безпліддя.

Як підготуватись до ЕКЗ?

Правильне співвідношення зростання фолікула та товщини ендометрія, спермограма, діагностика на різноманітні інфекційні захворювання, каріотипування пари, консультація психолога, УЗД молочної залози, щитоподібної залози, гормонодіагностика, консультація терапевта, цитологічне дослідження, TORCH комплекс та інші дослідження враховуючи індивідуальний підхід.

Навіщо заморожувати ембріони?

Інколи бувають такі ситуації, що один чи два ембріони ми перенесли у порожнину матки, а інші ембріони залишились, тому є можливість заморозити.10% вагітності не виношується, тому краще заморозити ембріони і дочекатись пологів, щоб Вам не потрібно було проходити цей довгий шлях у разі не виношування вагітності.

Підсадка ембріона/ембріонів проводиться на повний сечовий міхур?

Так, дійсно ми проводимо підсадку ембріона на повний сечовий міхур.
Інструменти емоційної підтримки пацієнтів із безпліддям. Про що думають пацієнти, а про що думає персонал клініки?
Стратегія виходу з «кута невдачі» при лікуванні безпліддя. Зусилля пацієнтів та клініцистів повинні бути об’єднані!
Онлайн спілкування з пацієнтами в клініках репродукції людини. Переваги, недоліки, проблемні питання. Як забезпечити його успіх?
Юридичні аспекти роботи клінік репродукції людини. Що важливо знати для пацієнтів? Що бажано знати?
Що пацієнти в програмах лікування безпліддя та після пологів повинні знати про вакцинацію
Що таке ендометріоз у жінок? Його негативна роль в безплідді.Головна мета – вагітність!
Автори
Ірина Анатоліївна Феськова

Ірина Анатоліївна Феськова

Феськова Ірина Анатоліївна - к.мед.н.,медичний директор Центру репродукції людини ТОВ САНА — Мед У 1992-у році закінчила Харківський медичний інститут за спеціальністю лікувальна справа. З 1992-го по 1995-й рік лікар-інтерн на базі пологового будинку №5 міста Харкова , кафедра акушерства та гінекології №1 під керівництвом академіка Грищенка Валентина Івановича. З 1995-го року лікар акушер- гінеколог у КНП "Центр планування сім'ї та репродукції людини" міста Харкова 2000 році захистила кандидатську дисертацію на тему: "Роль субклінічного гіпотиреозу в фолікулоутворюючій функції яєчників при лікуванні ендокринного безпліддя". З 2005р. медичний директор Центру репродукції людини ТОВ Сана Мед Маю вищу кваліфікаційну категорію з акушерства та гінекології, ультразвукової діагностики. Член Європейського товариства репродукції людини і ембріології, з 2003р. член Української асоціації репродуктивної медицини. Автор 152 друкованих праць, 3 патентів в Україні і 1 патенту в Сполучених Штатах Америки.
Модератор заходу
Вікторія Олександрівна Юзько

Вікторія Олександрівна Юзько

Юзько Вікторія Олександрівна - Лікар акушер-гінеколог. Вікторія – ведуча сайту MyFertilityAnswers.eu та керівник відділу розвитку України в Європейському товаристві фертильності. У 2008 році поступила в Буковинський державний медичний університет, який закінчила з відзнакою у 2014 році за спеціальністю «Лікувальна справа». За час навчання в медичномуу університеті проходила стажування в університетській клініці м. Монпельє (Франція). З 2014 по 2017 роки пройшла інтернатуру за спеціальність «акушерство та гінекологія». З 2012 року є членом Української асоціації репродуктивної медицини. З 2017 р. працює лікарем акушер-гінекологом в КЗОЗ "Медичний центр лікування безпліддя" м. Чернівці. З 2018 р. - аспірант кафедри акушерства та гінекології БДМУ. З 2018 року є членом ESHRE. В 2022 році організувала медичний центр ТОВ «Юзько» та очолює як директор. Освоїла додаткову техніку лапароскопії, гістероскопії, гістерорезектоскопії, УЗ-діагностики, кольпоскопії. Основний напрямок роботи- репродукція людини. Активно розвиває питання допоміжних репродуктивних технологій при лікуванні безпліддя. Впроваджує новітні досягнення науки та практики в дану галузь медицини, штучний інтелект та багато іншого. У роботі з пацієнтами активно використовує сучасні можливості соціальних мереж.
Зробіть пожертву Європейському товариству народжуваності сьогодні!
Ваш подарунок гарантує, що Європейське товариство фертильності надасть підтримку та освіту для пацієнтів, які борються з безпліддям.
Одноразова пожертва:
Щомісячна пожертва: